Tunneseminaari: Totuus, minuus tai sen hajoaminen

60,00 

Kurssin esittely

Seminaaritiistai
26.5.2026, klo 17:00 – 21:00. Aihe: Totuus, minuus tai sen hajoaminen.

Tämä alkaa leimautumisen kautta jo vauvana, mutta pahenee (dissosioituu) 3. ja 4. rajalla, jolloin minuus usein pirstaloituu ja jopa häviää ja syntyy epäaidot minuudet, eri asteiset suojameganismit, vale-egot, joiden täytyykin hajota. Ne voivat kuitenkin eheytyä tunneprosessoimalla ne yksi kerrallaan.

Huom! Myös etänä voi osallistua, jos pystyy järjestämän tunnemaalaamisen pareittain itsenäisesti. Tunneseminaari sisältyy osana Kaironin kaikkiin uusiin vuonna 2026 alkaviin TVT- ja TTT-koulutuksiin ja se on loistava täydennyskoulutus kaikille vanhoille terapeuteille, jotka haluavat pysyä tunneterapioiden kehityksessä mukana.

Ajankohta

26.5.2026
Ti klo 17:00 – 21:00

Sijainti

Kairon Instituutti
Särkiniementie 5, 5. krs.
00210 Helsinki

Muistathan luoda tunnuksen ja kirjautua ensin sisälle Kaironin oppimisalustalle (Omat kurssit) ennen tilauksen tekemistä, jotta saat kurssin sisällön heti käyttöösi. Voit lukea lisää ilmoittautumisesta täältä.